O Zbychówce

Ogólnie

Siedlisko Zbychówka to wyjątkowe miejsce. Z lotu ptaka teren Zbychówki przypomina dzwon. Położona jest na Pojezierzu Wałeckim- jednym z najpiękniejszych, a zarazem niedocenionych jeszcze miejsc w Polsce. Miejscowość, z którą dzieli swe granice to Ostrowiec k. Wałcza. Zaletą Zbychówki jest to, że okala ją z trzech stron rzeka Dobrzyca, a z czwartej – wschodniej strony- stary poniemiecki nasyp kolejowy, który w miejscu przecięcia z rzeką posiada jeszcze zachowane fragmenty nośne mostu kolejowego.

Zbychówka to ciche i atrakcyjne miejsce dla kajakarzy, obserwatorów przyrody, jak również dla ludzi szukających odpoczynku poza miastem. Na naszym terenie i w jego okolicach można zaobserwować wiele gatunków ptaków. Spotkasz tu, Wędrowcze m.in.: bociany, żurawie, myszołowy, sikorki, rudziki, pliszki górskie, dzięcioły. Ale odwiedzają nas również lisy, bobry i dziki, a czasem na polu namiotowym pasą się sarny.

Nie tylko przyrodnicy znajdą tu coś dla siebie. Zbychówka to również wymarzone miejsce dla artystów. Jeżeli zapragniesz malować, mamy dla Ciebie, Wędrowcze, dodatkową atrakcję – posiadamy w swojej ofercie materiały do twórczości artystycznej i hobbystycznej.

Dla twardzieli

Znajdziesz u nas warunki dla twardzieli. Pole namiotowe to nie miękki i puszysty perski dywan. Są tu miejsca, gdzie trawa rośnie krzywo, raz jest jej więcej, a raz mniej. Prawdziwa natura – niezmieniona i niczym niezmącona. Gdzieniegdzie rośnie sobie małe drzewko, które za kilkadziesiąt lat będzie chroniło przed słońcem. Kąpiel, po całym dniu pływania kajakiem, można wziąć pod specjalnie przygotowanym prysznicem, jakich mało w agroturystykach. Wiele osób nas odwiedzających doceniało ten rodzaj relaksu w ciepły słoneczny dzień. Na ognisku można usmażyć sobie kiełbaskę, ale również ugotować wodę na herbatkę lub kawkę. Nie oferujemy hotelowego ekspresu do kawy, ale niezapomniane przeżycia, o których będziecie opowiadali długo i wiele razy.

Co znajdziecie u nas

Nasze pole namiotowe jest na tyle duże, że z pewnością pomieści najliczniejszą ekipę. Dlatego nie martwcie się i przybywajcie tłumnie, bo „dla wszystkich starczy miejsca” (jak mawiał poeta:)). Specjalnie przygotowana wiata, pod którą jest drewniany stół oraz ławki do spożywania jadła, to również dobre miejsce na wieczorne biesiadowanie i integrację.

Naszym Gościom służymy też informacją turystyczną. Dowiesz się od nas, Wędrowcze, dokąd warto się udać i co można zobaczyć w okolicy. Poinformujemy Cię, jak dotrzeć do najbliższego sklepu i opowiemy, co spotkasz, kiedy postanowisz ruszyć dalej kajakowym szlakiem Dobrzycy.

 

Dlaczego Zbychówka

Właściwie dlaczego Zbychówka? Nazwę powinniśmy jakoś wyjaśnić. Pochodzi ona od imienia pierwszego właściciela Siedliska, kiedy jeszcze to miejsce Siedliskiem nie było – Zbycha. A Zbych to ojciec Magdy (aktualnej właścicielki), czyli mój. Zawsze chciał mieć swój „kawałek podłogi”, swoją „ostatnią przystań”, taki swój mały świat. Posadził tu każdy krzaczek, dopieszczał każdy kąt. Było to jego ukochane miejsce. Tu przyjmował wszystkich swoich gości. A teraz my staramy się zachować ten przyjazny klimat, który On stworzył. Zapraszamy do Zbychówki!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *